Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

SAĞLIKLI YAŞA PROJESİ TAMAMLANDI

Erasmus+ kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Türkiye, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Romanya, Polonya ve İspanya’dan kurumların katıldığı ...

SAĞLIKLI YAŞA PROJESİ TAMAMLANDI Koordinatör Olduklarımız

SAĞLIKLI YAŞA PROJESİ TAMAMLANDI
Erasmus+ kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Türkiye, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Romanya, Polonya ve İspanya’dan kurumların katıldığı ‘Sağlıklı Yaşa’ adlı gençlik değişimi projemiz 4-13 Mayıs tarihleri arasında Karasuda uygulandı. Proje kapsamında aile ziyaretleri, obezite seminerleri, vücut kitle indeksi ölçümleri, egzersiz faaliyetleri, Sağlık için 10 000 adım yürüyüşü, Kültürel yemek festivali, Sokak oyunları şenliği, Yassıgeçit Köy ziyareti ve Acarlar gezisi yapılmıştır.
Proje gençlerde, sağlıklı yaşam için beslenme ve egzersiz seçenekleri konusunda farkındalık sağlamıştır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve gençlerin proje kazanımları anketler ile ölçülmüştür. Ayrıca gelen misafirler Karasu’da aileler tarafından bir akşam yemeği ve Yassıgeçit Köyünde aileler tarafından bir öğle yemeğinde misafir edilerek yemek kültürümüz tanıtılmıştır. Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek festivali hazırlığı, Karasu Anadolu Lisesi’nde Sokak oyunları şenliği ve Yassıgeçit Ortaokulunda yaşlılarla geçmiş beslenme ve egzersiz alışkanlıkları ile ilgili sohbet edilmiştir. Bunun yanında Gazi Metal Fabrikası sosyal tesislerinde ülke tanıtımları yapılmıştır. Proje boyunca 6 farklı ülkeden gelen gençler ile Karasu gençlerinin kaynaşması Kültürel geceler yoluyla sağlanmıştır.

Site Editörü

Site Editörü / Editör

Tüm Yazıları

Dernek Scripti: Medya İnternet