DANS ETMEK İSTİYORUM-I WANT TO DANCE WITH SOMEBODY

29 Nisan 2020 00:01 KARGENÇ Club 1171

Erasmus+ Spor destekleri kapsamında ortağı olduğumuz ‘Birisiyle Dans Etmek İstiyorum’ adlı projenin onaylandığını öğrendiğimizde artık yavaş yavaş

DANS ETMEK İSTİYORUM

Erasmus+ Spor destekleri kapsamında ortağı olduğumuz ‘Birisiyle Dans Etmek İstiyorum’ adlı projenin onaylandığını öğrendiğimizde artık yavaş yavaş Brüksel merkezli projelere doğru yöneldiğimizi görüyorduk. 2017 1 proje, 2018 2 proje ve 2019 beklenen 12 başvuru. Bu açıdan baktığımızda ortağı olduğumuz proje önemliydi. 5 ortaklı projemizde Fransa, İtalya 2 ve Macaristan’da faaliyetler olacaktı ve ilk toplantı için Marsilya’ya doğru yola çıktık. Fırtınalı bir havada Marsilya Havaalanına indik. Aslında uçaktan inince ne kadar kötü bir havada indiğimizi anladık. Sanırım biraz şanslıydık.

Marsilya’da otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve şehri gezmek için hemen dışarı çıktık. Bir liman kenti olan şehir oldukça ilginç, aynı zamanda bakımsızdı. Şehre hakim tepede Notre Dame katedrali çok görkemliydi. İlk izlenimleri hafızaya not ederken akşam yemeği için restoran da bakıyorduk. Akşam yemeğimiz bizi Fransız mutfağı ile ilgili yanıltmadı. Gerçekten güzeldi. Aşırı rüzgardan ve soğuktan dolayı fazla dolaşamadan otele geçtik.

Ertesi gün toplantımız vardı. Toplantı için farklı bir otele yerleştik. 18 aylık projenin tüm detaylarını masaya yatırdık. Projemiz çocukların dans ile sosyalleşmesini sağlayacak etkinlikler içerecekti. Bu kapsamda Roma’da ve Budapeşte’de eğitim, tekrar Roma’da yaygınlaştırma toplantısı planlandı. Akşam yemeği için Fransız ev sahiplerinin tavsiyeleri ile birlikte Brezilya restoranına gittik. Barbekü tarzı sunum yapan restoranda yediğimiz yemek enfes ti. Brezilya mutfağını şiddetle tavsiye ediyorum.

Ertesi gün artık boş günümüzdü ve rüzgar azalmıştı. Marsilya’yı gezme fırsatımız oldu. Marsilya sanki bir pazar kurulmuş ve toplanmış gibi bakımsız, her an bir karmaşa çıkacakmış gibi düzensizdi. Açıkçası Avrupa’da gördüğüm 50’den fazla şehir içerisinde en kötülerden biriydi. Ancak tarihi yerler oldukça görkemliydi.

I Want to Dance with Somebody

We learned that the project with which we are partners as a part of Erasmus+ Sport was approved and it was the moment when we realised that we were slowly turning our steps toward Brussels-centered projects. 1 project in 2017, 2 projects in 2018 and 12 prospective applications in 2019…  Considering this aspect, with whom to become partners was an important deal for us. Activities were planned to happen in France, Italy and Hungary. For the first meeting, we took the road for Marseille. We were met by such a stormy weather that we thought we were so lucky being able to land safely.

After checking in at the hotel, we went out to do some sightseeing and eat dinner. we thought Marseille was a very interesting city but it seemed too neglected. Basilica Notre-Dame de la Garde was looking magnificent at the high hill, we all were mesmerised when we saw it . Our dinner didn’t disappoint us about French cuisine, it was really delicious. Later on, the storm intensified and we had to go back to our hotel without seeing the city throughly.

Next day we had a meeting and we put the 18-month project on table. As its name suggests, our project was planned to include activities to provide socialization with dance for kids. Within this scope, two trainings in Rome and Budapest and a dissemination meeting in Romania were decided. After the meeting, our  French hosts recommended a Brazilian Restaurant to us. Barbecue was the theme of the Restaurant and It was excellent.

The last day was our free day and the storm went down. We finally found the chance to see Marseille.  The city was in a terrible mess and it was uncared. To be honest, it is one of the worst European cities I haver ever visited. Historical places is worth-seeing though.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.