Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

SAFE IN SPORT-SIS

SPORDA GÜVENLİK (SAFE IN SPORT-SIS) İLK TOPLANTISI BULGARİSTAN’IN SOFYA ŞEHRİNDE YAPILDI

SAFE IN SPORT-SIS Ortaklık Yaptıklarımız

SPORDA GÜVENLİK (SAFE IN SPORT-SIS)
İLK TOPLANTISI BULGARİSTAN’IN SOFYA ŞEHRİNDE YAPILDI
Erasmus+ Spor başlığı altında hazırlanan Safe in Sport (Sporda Güvenlik) adlı projemizin planlama toplantısı Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapıldı. Hırvatistan, Bulgaristan ve Türkiye ortaklığı ile sürdürülen projede 2018 yılı içinde yapılacak aktiviteler belirlendi. Projemiz Hırvatistan’dan RSS Spor Kulübü, Hırvatistan Olimpiyat Komitesi ve Rijeka Spor Müdürlüğü, Bulgaristan’dan BSDA Spor Kulübü ve Sofya Spor Müdürlüğü, Türkiye’den KARGENC KULÜBÜ’nün ortaklığı ile sürdürülecektir.
Bu kapsamda KARGENC KULÜBÜ olarak Temmuz ayının ilk haftası(2-5 Temmuz)Karasu ve Adapazarı’nda yapılacak aktiviteler için çalışmaya başladık. 2 ülkeden gelecek yaklaşık 20 antrenör ve spor uzmanı ile genç sporcuların sakatlanma riskini azaltacak antrenman metodları üzerinde çalışacağız.
Genç sporcuların yetiştirilmesinde kısa zamanda sonuç almaya yönelik baskı sporcu sağlığını tehlikeye atmaktadır. Proje kapsamında genç sporcular için bilimsel temellere dayanan antrenman metodları geliştirerek bunun yaygınlaşmasını sağlayacağız. 
Projemiz Ekim ayında Hırvatistan’da yapılacak aktivitelerle devam edecektir.

Site Editörü

Site Editörü / Editör

Tüm Yazıları

Dernek Scripti: Medya İnternet