Film ve Fotoğraf Yoluyla Hoşgörü ve Uyum

07 Ocak 2022 14:14 KARGENÇ Club 1524

“Resource Centre for Ubran Regeneration Timiosara CRRU” tarafından gençler arasında yeni bir gençlik değişim düzenlendi.

Erasmus+ programı tarafından finanse edilen “Film ve fotoğraf yoluyla hoşgörü ve uyum” projesi kapsamında Romanya, Makedonya, Litvanya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’den 42 genç ve 6 ekip lideri yer aldı.  Caras-Severin’de hoşgörünün ne anlama geldiği, zorbalığın ne olduğu, kendini nasıl gösterdiği ve bununla nasıl mücadele edilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik. Proje 22.08.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında Caras-Severin’den Brebu mevkiinde bir hafta boyunca bir araya geldi. Dünyanın çeşitli yerlerinden gençler, halka açık etkinlikler yaparak toplumun kültürel değerlerini tanıtmak için film ve fotoğraf araçlarını kullanarak zorbalık ve ayrımcılığı azaltmak için beceri geliştirdiler ve bu yeterliliklerle genç katılımcıları güçlendirdiler. Gençlik değişimi sırasında düzenlenen tüm etkinlikler yaygın eğitim modeline dayanıyordu ve Brebu'da düzenlenen oturumlara ek olarak gençler Mociur mahallesindeki getto topluluğunu da ziyaret ederek öğretmen Daniel Puscau ile görüştüler. Ayrıca, medya aracılığıyla bir mesajın iletilme sürecini daha iyi anlamak için katılımcılar, Resita'daki yerel televizyon kanalını da ziyaret ettiler.

Bu güzel projeye ait hazırlanan videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://drive.google.com/.../1dCe6GRsiVX4LM7NPsNfqkU.../view

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.