Gönüllü Olun

KARGENÇ Gönüllüleri Nedir?

Kargenc Club'ın faaliyetlerini yürütmede kilit rol alan ve tüm çalışmaları derneğimiz çalışanlarıyla beraber yürüten ekiptir. Gönüllü havuzuna aldığımız arkadaşlarımız faaliyetler öncesi bilgilendirilerek faaliyetlere katılım durumları kontrol edilir ve uygun olan arkadaşlarımız faaliyetin yürütmesinde rol alırlar. Bu nedenle, başvuran arkadaşlarımızın bizimle aktif çalışmayı taahhüt etmesi beklenir. Unutmayın, faaliyetlere katılma oranı arttıkça, uluslararası projelerde yer alma şansı da aynı doğrultuda artar. Bu faaliyetin ve ya çalışmanın sınıflandırıldığı bir bonus tablosuna göre belirlenir. 

Neden KARGENÇ Gönüllüsü Olmalıyım?

Kargenç gönüllülerine katılan takım arkadaşlarımız gerçekleştirdiğimiz faaliyetler sırasında takım çalışmasına yatkınlık, zaman yönetimi, sorumluluk bilinci, yaratıcılık, farkındalık vb. beceriler sayesinde kendilerini geliştirme şansı bulurlar. Bunun yanı sıra derneğimiz bünyesindeki faaliyetlerin önemli bir bölümü yurt dışındaki dernekler ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak düzenlendiği için, yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulurlar. Gönüllü havuzumuzda yer alan takım arkadaşlarımız derneğimiz ortağı ya da koordinatörü olduğu onlarca proje sayesinde yurt dışındaki projelere doğrudan katılım için önemli bir şansa sahiptir. Kargenç gönüllüsü olmak, geleceğiniz ve kariyeriniz için çok önemli kazanımlar elde etme fırsatı verir.

KARGENÇ Gönüllüsü Olmanın Şartları Nelerdir?

1-Yerel faaliyetlere katılmak için Sakarya'da ikamet etme şartı aranmaktadır. (İl dışından dahil olabileceğini düşünen arkadaşlar da motivasyonunu açıklaması koşulu ile başvurabilir) Gönüllülerimizin, Erasmus+ gençlik projelerine katılmada öncelik hakkı olacaktır. Yaş 15-30 Aralığında olmalıdır. 

2-Özellikle spor, sağlıklı yaşam, çevre, iklim krizi ve nefret söylemi alanlarındaki faaliyetlerde gönüllü olmak için alanında uzman olmak bir artıdır. Bu kapsamda spor uzmanları, antrenörler, sporcular, öğretmenler, psikolog ve sosyologlar, sağlık alanında çalışanlar, iklim krizi ile ilgili özel ilgisi olanlar ve akademisyenler derneğimizin uluslararası projelerinde profesyonel olarak çalışma fırsatına sahip olurlar. (Belirtilen alanda çalışanlar ile birlikte ilgili alanlarda lisans ve ya lisansüstü eğitim alanlarda başvuru yapabilir)  Bu alanda herhangi bir yaş sınırı yoktur. İngilizce seviyesi en az B1 olmalıdır.

  • 1. Maddeye göre başvuran gençlerin aktivitelere katılımı beklenmektedir.

 

Lütfen formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz.

Başvuru Formu: Tıklayınız.

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.