DANS ETMEK İSTİYORUM-I WANNA DANCE

29 Nisan 2020 01:04 KARGENÇ Club 6731

Marsilya'da yapılan toplantı sonrasında dört farklı ülkenin katılımı ile Move Art ASD koordinatörlüğünde 27 - 30 Temmuz arasında I wanna dance with somebody isimli projeyi Italyanın Roma şehrinde gerçekleştirdik.

DANS ETMEK İSTİYORUM

Marsilya'da yapılan toplantı sonrasında dört farklı ülkenin katılımı ile Move Art ASD koordinatörlüğünde 27 - 30 Temmuz arasında I wanna dance with somebody isimli projeyi Italyanın Roma şehrinde gerçekleştirdik. Dans hocaları için yapılan bu programda; Macaristan, Fransa, Romanya, Türkiye ve İtalya olmak üzere toplam 10 kişiydik. Türkiye’den KarGenç Kulubü olarak İbrahim Cengiz ve Törecan Çelik olarak katılım sağladık. Programın amacına değinmek gerekirse; formal olmayan metotlar kullanarak, objeler ile öğrenmenin geliştirilmesi, farklı kültürlerdeki insanların birbirleriyle entegre çalışabilmesi, çocuklarımıza daha güvenli ortamlar yaratabilinmesi, dans ile uluslararası sport etkinliklerini yaratılması ve geliştirilmesi, gençlerimizi spor ve dans ile uluslararası ortamlarda geliştirmek ve cesaretlendirmek gibi bir çok madde sayabiliriz..

Birbirimizle tanıştıktan sonra takım çalışması hakkında uzunca konuştuk, bilgi alış verişinde bulunduk ve sonrasında partnerler sırt sırta gelip kolları ile birbirlerini kenetledikten sonra oturdukları yerden kalkma gibi bir pratik çalışma ile tamamladık. Sonraki oturumda ellerimizi sıkarak verdiğimiz enerjinin sırasıyla nasıl ve ne kadar hızlı ilerlediğini gördük. Öğleden sonraki etkinliğimizde ise; iki takım olarak ayrılarak pipetlerden köprü yapmaya çalıştık, fikir alış verişi ile ortaya çıkan bir ürünün takım çalışmasına kazandırdıklarını öğrendik, daha sonra ise, iki takım birleşerek yalnızca bir köprü yaparak daha fazla kişi ile daha güzel işler çıkarabileceğimizi ispatlamış olduk.

Bir sonraki oturumda ise; yüz yüze konuşma/dinleme şeklinde hedeflerimizden, ideallerimizden, korkularımızdan, en değerli anılarımızdan bahsederek bir daire oluşturarak iletişim gücümüzü arttırmış olduk. Günün sonunda ise; 8 saat önce hiç tanımadığımız birinin en büyük korkusunu ve en büyük heyecanına ortak olmuş olduk.

Bir sonraki gün ise; en önemli pratik bilgilerimizi değerli dans hocalarımız ile paylaşarak bilgi alışverişinde bulunduk, birbirimize sorular sorarak nasıl daha iyi entegre olabileceğimizi paylaştık. Sonraki oturumda ise; İkişerli üç takım olarak toplumdan dışlanan bir kişinin topluma dans ve ya spor vasıtası ile nasıl katabileceğimiz üzerine workshop hazırlayıp diğer takımlara sunduk. Çok ilginç fikirlerin ortaya çıkması farklı düşüncelerin değerini bir kez daha ortaya koyduğunu gördük.

Akşam 21.00’da başlayacak olan Move Art gösterisi için Tiyatro salonunun en ön koltuğunda yerimizi aldık. Birbirinden güzel dans gösterileri ile 2 saat boyunca genç dansçı arkadaşlarımızın gösterileri izledik ve bitiminde bu organizasyonda emeği geçen koordinatörler ve bizlere verilen teşekkür çerçevesi programı tamamlamış olduk.

 Programın birinci ve son günü seyahat günü olduğundan, bizde şehrin doğal tarihi güzelliklerini görmek ve onları fotoğraf kareleri ile unutulmaz kılmak istedik.

I WANNA DANCE

After the meeting held in Marseille, under the coordination of Move Art ASD, we carried out the project called “I Wanna Dance With Somebody” with the participation of four different countries in Rome, Italy between 27 – 30 July. In this program for dance teachers, we were 10 people in total from Hungary, France, Romania, Turkey and Italy. İbrahim Cengiz and Törecan Çelik from Turkey have participated in this project on behalf of KARGENÇ Club. To mention the purpose of the program; There can be counted many substances; such as, by using non-formal methods improving learning with objects, integrating people from different cultures, creating safer environments for our children, creating and developing international sports events with dance, developing and encouraging young people in sports and dance in international environments.

After meeting each other, we talked a lot about team work, we exchanged information. Then we finished first session with a practise. The partners have come back to back and locked each other with their arms and then got up from their seats. In the next session, we saw how and how fast the energy we gave was shaking our hands, respectively. In the afternoon, we split up as two teams and tried to bridge the pipettes, and learned that a product that emerged through exchange of ideas, gained in teamwork. Then, by joining two teams, we have proved that we can do more beautiful things with more people by building only one bridge.

In the next session; We have increased our communication power by talking about our goals, ideals, fears and most valuable memories in the form of face-to-face speaking / listening. At the end of the day, we became a partner to the greatest fear and excitement of someone we had never met until 8 hours ago.

The next day, we shared our most important practical knowledge with our esteemed dance instructors, and asked each other how to better integrate. In the next session, as three teams of two people, we prepared and presented a workshop on how a person excluded from the community could join the society through dance or sports. We have seen that the emergence of very interesting ideas reveals the value of different ideas once more.

We took our place in the front seat of the theater for the “Move Art” show which will start at 9 p.m. We watched the performances of our young dancer friends for 2 hours and we completed the program with the thanks given to us by the coordinators who contributed to this organization.

Since the first and last day of the program were travel day, we wanted to see the natural and historical beauties of the city and make them unforgettable memories with photos.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.