Erasmus + Sport Info Day

05 Şubat 2019 22:28 KARGENÇ Club 1632

Erasmus+ #sportinfoday ve proje açılış toplantısı için Brüksel’deydik.

SPOR BİLGİ GÜNÜ

2018 yılı derneğimiz için özel bir yıl oldu. 2013 yılından beri aktif olduğumuz Erasmus+ gençlik projelerine ek olarak Erasmus+ Spor alanında da çalışmaya başladık. Bu konuda hazırladığımız ilk proje olan ‘Geleneksel Oyunlar Buluşuyor’ adlı projemiz Avrupa Komisyonu Yürütme Ajansı tarafından onaylandı. Bu başarı derneğimiz için yeni bir yolun virajı oldu. Daha profesyonel projelere dahil olmak, daha üst düzey işler yapmak fikri bu proje ile iyiden iyiye yerleşti. Aslında önemli bir başarı yakaladığımızı Brüksel’in sonuçları açıkladığı günün ertesinde Ankara’dan gelen tebrik telefonu ile anladık. Süreçte Ulusal Ajans yönlendirmesi ile birçok kuruma Erasmus+ Spor projeleri için destek olduk.

Sözleşme süreci sonrasında proje açılış toplantısı için Brüksel’e davet edildik. Toplantı her yıl yapılan Spor info day 2019 un ertesi günüydü. Bizde hızlı bir şekilde Spor İnfo Day 2019 için hazırlığa başladık. Amacımız Avrupa’da spor ile ilgilenen kurumlar ile işbirliği geliştirmekti. 2 proje hazırladık ve bilgi paketini dosyalayarak Brüksel’e doğru yola çıktık.

Çok soğuk bir hava karşıladı bizi Brüksel’de. Otelimize yerleşip dinlendikten sonra ertesi gün Spor İnfo Day 2019 için Avrupa Komisyonu binasına geçtik. Tüm Avrupa ülkelerinden yaklaşık 500 kurum ortaklık kurmak ve yeni işbirliği geliştirmek için oradaydı. Bizim hazırlıklı gitmemiz ve dergimizi sunmamız oldukça ilgi çekici oldu. Orada yaptığımız altyapı ile 4 Nisan başvurularında Erasmu+ Spor alanında 3 koordinatör, 9’da ortaklık olmak üzere 12 Spor projesi başvurusu yaptık. Bu anlamda hedefimizin üzerine çıktığımızı söyleyebilirim.

2019 yılı bu başvuruları bu anlamda derneğimizi üst lige çıkaracak sonuçları barındırıyor. Eylül ayı bu anlamda bizim için bir dönüm noktası olacaktır.

2018 was a special year for our association. In addition to Erasmus+ Youth projects, we have started to be active in Erasmus+ Sport. Our first project in this field called ‘Traditional Games Are Meeting’ was approved by European Commission Executive Agency. This successful attempt made us think bigger. We got the thought of participating in more professional projects. Actually, we didn’t realize how much we succeeded until we got congratulatory call from Ankara on the day after Brussels announced the results. With the guidance of National Agency, we helped several associations for Erasmus+ Sport projects during the process.

We were invited to Brussels for the opening meeting after the contract process. The meeting was the next day after annual Sport Info Day. So, we started to get ready for Sport Info Day 2019. Our aim was to develop a cooperation with European associations related to sport. We prepared two projects and set off for Brussels with our info packs.

The Weather was freezing in Brussels. After checking in and resting at the hotel, we went to European Commission Office. Approximately 500 associations from  the countries all over the Europe was there to form cooperation. Fortunately, we went there well-prepared and we presented our annual magazine which aroused interests. We found the base there and then, we applied to 3 projects as coordinator and 9 projects as partner. I can say that 12 applications were much more than we had aimed in the first place. So, 2019 applications may have pleasing conclusions to carry us to an upper stage. September will be a turning point for us.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.