Healthy Options: Nutrition and Exercise for Youth

27 Temmuz 2018 14:25 KARGENÇ Club 1165

Pindos Pallas adlı otelimize ilk girişimiz gece saat 3 gibiydi. Herkes odasına yerleştikten sonra uykuya daldı. Projede ilk sabahımızda kahvaltının ardından proje lideri Eleni’nin proje hakkında yapacağı konuşma için kaldığımız otelin futbol sahasına gittik.

Sağlıklı Seçenekler: Gençler için Beslenme ve Egzersiz 

Pindos Pallas adlı otelimize ilk girişimiz gece saat 3 gibiydi. Herkes odasına yerleştikten sonra uykuya daldı. Projede ilk sabahımızda kahvaltının ardından proje lideri Eleni’nin proje hakkında yapacağı konuşma için kaldığımız otelin futbol sahasına gittik. Proje hakkında ve benzeri şeyler hakkında bilgilndirildikten sonra ice-breaking aktivitelerine başladık. Öğleden sonra tanışma ve kaynaşma etkinliklerinden sonra akşam yemeğini yedik. İlk günümüz Ukrayna ve Slovakya kültürel gecesiyle son buldu. 
Projenin 2.gününde sosyal dışlanma ve obezite hakkında karışık gruplar halinde birtakım çalışmalar yaptık. Daha sonra kaldığımız otelin bulunduğu köydeki Mantar Müzesine gittik. Mantarlar ve köy hakkında bilgi aldıktan sonra otele geri döndük. Akşam yemeğinin ardından Gürcistan ve İtalya kültür gecesiyle ikinci gün sonlandı. 
3.günde her zamanki saatte(9-10) kahvaltı yaptık. Sonra futbol sahasına giderek bize gösterilen birtakım etkinlikleri gerçekleştirdik. Ardından otelin kafeteryasında yeme bozuklukları hakkında sunum yapmak için farklı ülkelerle gruplar olusturduk. Bize tanınan süre boyunca sunumumuzu hazırladık ve bunları sunduk. Öğle molasından sonra futbol turnuvası yaptık. Tekrar farklı ülkelerle birleştik. Futbol turnuvasında herkes çok eğlendi. Çok çekişmeli bir maç oldu. Akşam yemeği ve ardından Ermenistan Slovenya kültür gecesi gerçekleştirildi. Her iki ülke de tanıtım videosu ve küçük quizler eşliğinde minik hediyelerini bizimle paylaştı.
 Projenin 4. gününe kahvaltıyla başladık ve ardından otobüsle Spielo köyüne gittik. Köyü biraz dolaştıktan sonra Treasure Hunt(Define Avı) adlı bir oyun oynadık. Amaç ipuçlarını bularak defineye ulaşmaktı. Oyunu kazanan grup herkesle ödülünü paylaştı. Daha sonra Yunanistan grubu bize Sirtaki oynamayı öğretti. Bu dans gerçekten çok eğlenceliydi ve herkes katıldı. Daha sonra uzunca bir yolu takip ederek Portitsa Gorge isimli kanyona indik. Burası gerçekten muhteşemdi. Öncelikle herkes yüzdü ve öğle yemeği yedik. Ardından herkes bayrağıyla kanyonda fotoğraf çekildik. Tekrar köye döndük. Burada Yunanistan’ın kültür gecesi gerçekleştirildi. Tanıtım videosu, minik bir quiz ve ardından Yunanistan’ın tadları ve dansıyla geceyi noktaladık. 
  5.gün gutbol sahasında spor amaçlı birtakım etkinlikler yaptık ve oyun oynadık. Sonra otelin kafeteryasında gruplara ayrılıp obezite, bulimia, kötü alışkanlıklar hakkında sunumlar yaptık. Öğle molasından sonra yine aynı konularla ilgili farklı gruplarla farklı etkinlikler yaptık. Birçok grup konu hakkındaki mesajını tiyatro yaparak verdi.Herkesin eğlendiği bir etkinlikti. Daha sonra akşam yemeğini yedik ve kültür gecemiz için otelin kafeteryasında hazırlıklara başladık. Türk yiyecekleri gece daha başlamadan çok fazla ilgi çekmişti. Bu gece ayni zamanda Litvanya'nın da kültür gecesiydi. Videolarımızı izlettik.Herkes Türk ve Litvan yiyeceklerini tattı ve dans etti.Katılımcılar geceyi ve yiyeceklerimizi çok beğendiğini sıkça dile getirdi. Gecenin sonunda masamızı toplayıp kafeteryadan ayrıldık.
 Saat 10'da futbol sahasında sabah etkinliklerini yaptık ve kafeteryaya geçtik. Yunan organizatörler BMI ve BMR hakkında sunum yaptılar. Sonra sosyal dışlanma hakkında kendi gruplarımızla poster hazırlayıp sunduk. Öğleden sonra Lavda adlı köye gidip oyun oynadık. Otele geri döndüğümüzde akşam yemeği yedik. Fas ve Arnavut kültür gecesiyle gün son buldu. 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.