Move At Home için Opatija'dayız

24 Kasım 2021 11:28 KARGENÇ Club 235

Proje kapsamında Covid19 döneminde evde kalmak zorunda olan aileler için hareket, oyun ve yoga aktiviteleri geliştirilip paylaşılmıştır.

Bu Erasmus+ Sport projesinde Avrupa'nın geleneksel sporlarını ve oyunlarını, yoga ve dansını tanıtmayı amaçlıyoruz.

Covid19 karantina günleri bizleri hep birlikte ailece evde daha çok vakit geçirdiğimiz eski günlere götürüyor. Çocukluğumuzda sosyal paylaşım siteleri yoktu ve her aile birbiriyle çok iyi iletişim kurabilir ve akşamları vakit geçirmek için birçok farklı aktivite oluşturabilirdi. Çocukluğumuzda evde oynanan bu oyunlar, aktif olmamıza yardımcı oldu.

Geleneksel oyunlara ve yoga etkinliklerine yer vererek yeni etkinlikler geliştirmek istiyoruz. Böylece geleneksel sporları ve oyunları tanıtabiliriz. Ttüm bu faaliyetlerin özel ekipman gerektirmemesi ve etkinliklerin çoğu kişinin dikkatini yerel alandan şehir merkezlerine çekmesi nedeniyle toplumun tüm kesimlerine hitap edebiliriz. Bu aktiviteler sayesinde birçok çocuk özellikle kış aylarında veya spor kulübüne gitme şansı yoksa evde spor yapma şansına sahip olacaktır.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

KARGENÇ Club

Kemalpaşa Mah. Medeniyet Bulvarı No:11/102 (Chivasso Lounge & Cafe Restaurant Üstü) Serdivan / Sakarya
54050 Serdivan / Sakarya (Adapazarı)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.